Lezing door Rob van Aerschot: Landschap en Identiteit

vrijdag 18 september 2026

Wat betekent het landschap voor ons? En wat zegt de manier waarop we bouwen, ontwerpen en onze leefomgeving inrichten over wie we zijn? Tijdens de lezing Landschap en Identiteit neemt auteur Rob van Aerschot je mee in de thema’s uit zijn boek De Kloof. Daarbij laat hij zien hoe onze geschiedenis met het water niet alleen het Nederlandse landschap, maar ook ons heeft gevormd.

Van de Sint-Elisabethsvloed die in 1421 steden en dorpen verzwolg tot de Deltawerken: telkens opnieuw hebben overstromingen, waterbeheer en de manier waarop we daarop reageren hun sporen nagelaten in ons landschap én in de verhalen die we daarover vertellen en hoe we de wereld beleven. Juist die wisselwerking tussen mens, water en landschap vormt een belangrijke rode draad in zijn betoog.

Aan de hand van inspirerende voorbeelden verkent Rob de relatie tussen landschap, esthetiek, cultuur en samenleving. Een prikkelende lezing op het snijvlak van landschapsontwerp en filosofie, die uitnodigt om met nieuwe ogen naar onze leefomgeving te kijken. Na afloop is er gelegenheid om met Rob na te praten en zijn boek De Kloof te laten signeren. Het boek is die avond ook verkrijgbaar bij Boekhandel Hijman.

Rob van Aerschot (1954) is planoloog en schrijver, met een brede ervaring als manager gebiedsontwikkeling. Hij is ook bij eerdere edities van de Landschapstriënnale betrokken geweest. In De Kloof onderzoekt hij de wisselwerking tussen mens en landschap én geeft die relatie een theoretische onderbouwing. Esthetiek speelt daarin een sleutelrol. Wat je mooi vindt, bevestigt je in het bestaan.

Praktische informatie
Datum: vrijdag 18 september
Tijd: 19.30 uur
Locatie: Boekhandel Hijman Ongerijmd, Grote Oord 15, Arnhem
Kosten: € 5,00 (inclusief koffie of thee)

Aanmelden
Wil je bij deze lezing aanwezig staan? Stuur dan een mail o.v.v. je naam en met hoeveel personen je komt naar info@hijmanongerijmd.nl